Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Smart Press, s.r.o.
Název knihy:TraDiář 2024 Modrá
Autor:Martina Viktorie KOPECKÁ / Martina BOLEDOVIČOVÁ
Podtitul:Diář plný tradic pro dny všední i sváteční
Distributor:Smart Press, s.r.o.
ISBN:978-80-88244-37-0
EAN:9788088244370
Rok vydání:2023
Měsíc vydání:8
Vazba:polotuhá flexo
Počet stran:176
Doporučená
prodejní cena:
499
Anotace:Po prvním úspěšném diáři na rok 2023 připravily autorky diář plný tradic i pro rok 2024. Diář se opět zaměří na svátky a tradice v koloběhu roku.


Autorky bestsellerových knih z edice Tradinář připravily na rok 2024 datovaný diář zaměřený na svátky a tradice.

TraDiář spojuje kalendář jmenný, občanský a liturgický s cyklem přírody a zemědělským rokem a na ně navazujícími svátky a tradičními zvyky. Součástí TraDiáře je 12 originálních textů farářky Martiny Viktorie Kopecké, které nás začátkem každého měsíce vybízejí k zamyšlení nad koloběhem roku, jeho tradicemi a svátky. Letos do TraDiáře přispěla i Hanka Zemanová a její texty provedou čtenáře koloběhem přírody a nabídnou inspiraci pro naladění se na její rytmus.

Tento diář poradí, jak zařadit do života denní, týdenní, měsíční i roční rituály a jak nepromeškat významné dny a přípravu na ně. Budeme tak vědět, kdy a co je Tučný čtvrtek nebo Popeleční středa, jak se jmenují postní neděle, kdy se vynáší zima, kdy nás čeká svatomartinské posvícení nebo svatojánská noc a jak se slavily dříve, kdy začíná advent nebo kde se vzal Den matek. Život v cyklech a rituálech může pomoci v nejisté době. Budeme se tak mít na co těšit a chuť plánovat nejen práci a povinnosti, ale i radosti a zábavu.

TraDIÁŘ je určen pro všechny milovníky tradic, hodí se do každé rodiny – pro maminky, babičky i pro ty, kteří děti nemají.  Pro všechny, kteří rádi používají tištěné diáře a chtějí se dozvědět něco víc a pomocí tradic se znovu napojit na přírodu a komunitu lidí kolem sebe.

Vylepšení oproti roku 2023:

Při tvorbě letošního TraDiáře jsme se kromě nového obsahu zaměřily především na materiální provedení diáře, zohlednily jsme zpětnou vazbu od uživatelek a uživatelů prvního ročníku a snažily se vylepšit detaily. TraDiář 2024 je proto o kousek menší, jeho rozměry jsou 135 × 190 mm, takže se vejde do každé kabelky i batohu. Pevné desky jsme zaměnily za polotuhé, ohebnější (tzv. flexo vazbu) a potáhly je laminací proti poškrábání. Uvnitř diáře je silnější papír. Ponechaly jsme praktickou gumičku a stužku – záložku.

WWW:https://smartpress.cz/obchod/tradiar-2024/
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016