Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Andrea Sasínová - Nakladatelství ŠUPLÍK
Název knihy:Jaký nádherný nový druh vážky
Autor:Ziková Ilona
Distributor:Andrea Sasínová-Šuplík
ISBN:978-80-7550-031-1
Rok vydání:2016
Vazba:měkká lepená
Počet stran:93
Anotace:O druhé autorčině knížce se dá bezezbytku opakovat to, co bylo řečeno o knížce první: jde o virtuózně napsaný příběh jakoby odvozený z reality dnešního světa, stojícího na pokraji nového světového konfliktu, a vzniklý domyšlením možností, jež tento svět skýtá, do krajnosti – naštěstí už sahající do hájemství sci-fi, k dystopické vizi. Jenom místo téměř nezničitelné lodi Roweny je tentokrát hlavní „hrdinkou“ obdobně nezničitelný letoun Rudá pěst, který opravdu zničí vše živé na Zemi a nakonec i sám sebe společně s vyslanci mimozemské kudlančí civilizace, jež chtěla Zemi nabídnout pomocnou ruku (a z jejíhož náhledu na objevenou Rudou pěst je odvozen i název prózy).

Autorce se podařilo vytvořit jak věrohodné charaktery jednajících postav (byť odvozené od postav skutečných, jako v případě severokorejského diktátora), tak i odpovídající působivé okolnosti, s jejichž barvitým popisem určitě záměrně kontrastuje strohý popis závěrečné katastrofy.
WWW:http://www.suplik.cz/Books/BookDetail?bookId=157&titul=Jak%C3%BD-n%C3%A1dhern%C3%BD-nov%C3%BD-druh-v%C3%A1%C5%BEky
Žánr:beletrie česká
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016