Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Radioservis a.s.
Název knihy:Jiná Británie
Autor:Jiří Hošek
ISBN:978-80-87530-94-8
EAN:9788087530948
Rok vydání:2018
Počet stran:180
Doporučená
prodejní cena:
349
Anotace:Jiná Británie bývalého zpravodaje Českého rozhlasu – Jiřího Hoška, není ani turistický bedekr, ani učebnice politologie. Přibližuje obrovské sociální rozdíly, napětí mezi Anglií a Skotskem a soužití lidí různé barvy pleti a vyznání. Nabízí zajímavou sondu do britské společnosti i prostřednictvím krajanů fotbalového brankáře Petra Čecha nebo legendární lady Remoska – Mileny Grenfell-Bainesové

“Kdybyste zůstali v Evropské unii, bylo pro všechny o tolik jednodušší,” vyslechla si současná britská premiérka Theresa Mayová v únoru 2018 od hlavního organizátora Mnichovské bezpečnostní konference. Ten narážel na nečekané rozhodnutí obyvatel Velké Británie z června 2016 spojit budoucnost Británie s brexitem, tedy odchodem země z Evropské unie. I díky této zásadní historické události prudce stoupnul zájem české veřejnosti o tuto zemi. Ta je v očích mnoha Čechů stále „idylicky“ vnímána coby země Beatles, Bitvy o Británii, královské rodiny a Winstona Churchilla. Jenže současná realita je této vizi na hony vzdálená. I proto se Jiří Hošek svoji knihu rozhodl nazvat “Jiná Británie.” Spojené království je podle něj ale “jiné” i v tom, že Británie intenzivně hledá svou identitu, a brexit je vlastně jedním z „ventilů“ této snahy. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard, který po plebiscitu s kolegy v domovském hrabství rychle založil pracovní skupinu Odolnost proti dopadům brexitu.
WWW:https://www.radioteka.cz/detail/CRo_adm_183499/Jiri-Hosek-Jina-Britanie
Žánr:beletrie česká
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016