Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Nová Akropolis o.s.
Název knihy:Co děláme srdcem a myslí?
Autor:Delia S. Guzmán
ISBN:978-80-86038-71-1
EAN:9788086038711
Rok vydání:2014
Počet stran:72
Doporučená
prodejní cena:
135 Kč
Anotace:Kniha nám jedinečným, hlubokým a současně velmi jasným způsobem pomáhá v situacích, v nichž se nacházíme rozpolceni mezi našimi city a rozumem. Předává nám autorčiny bohaté životní zkušenosti jak nalézt harmonii a zdraví i na těchto jemnějších úrovních, jak dobýt štěstí a jak využít sílu a bohatství naší mysli.
Úryvky z knihy:
...Kdo může tvrdit, že ten, komu je patnáct, dvacet nebo dvacet pět let, je mladý? Kdo může tvrdit, aniž by se zmýlil, že všichni, kteří překročili čtyřicet let, jsou zralí nebo že jsou staří ti, kterým je více než padesát nebo šedesát? Být mladý - zdánlivě mladý - je tak ceněnou charakteristikou, že přináší zvláštní privilegium ve společnosti. Je bezpochyby dobré pokusit se udržet svá těla co nejzdravější, což znamená, že je budeme moci adekvátně používat, a mládí a krása budou přirozeným odrazem zdraví. Na druhé straně není tak dobré obětovat zdraví, aby se dosáhlo mladistvého vzhledu, neboť v tomto případě se vnitřní poškození zanedlouho odrazí na vnějším vzhledu navzdory mnoha přípravkům aplikovaným pro dosažení opaku. A kromě fyzického zdraví, pro jeho podporu a pro získání opravdového mládí, je zapotřebí dosáhnout oné druhé svěžesti, která náleží psyše a mysli. Když existuje vitalita a harmonie na všech těchto úrovních, lze mluvit o opravdovém mládí. Kde se nachází Pramen Mladosti? Kde dlí Zlatá Afrodita, tolik pronásledovaná smrtelníky dychtícími po kráse, jež neuvadá? Nikoli v těle, které se opotřebovává dle zákona života; nikoli v psýše, která tíhne k neúnavnému hledání vzrušení; nikoli v mysli toužící po poznatcích...
WWW:http://www.akropolis.cz/default.asp?page=document&4=10005013
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016