Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Regionální muzeum v Mikulově, příspěvková organizace
Název knihy:Gotika severní Itálie
Podtitul:České země a Furlansko ve středověku
ISBN:978-80-85088-32-8
Rok vydání:2009
Měsíc vydání:08
Vazba:brožovaná
Počet stran:140
Doporučená
prodejní cena:
250 Kč
Anotace:V roce 2009 se v Civici Musei di Udine uskutečnila rozsáhlá prezentace gotického umění „Skvosty gotiky aquilejského patriarchátu“. Tato výstava, rozšířená o celou řadu předmětů z českých a moravských sbírek, byla v témže roce představena české veřejnosti v Regionálním muzeu v Mikulově.
Podtitul výstavy „České země a Furlansko ve středověku“ odkazuje na spojitost mezi těmito zeměmi. Byla to především starobylá jantarová stezka, která spojovala Jadran s pobřežím Baltského moře – byla nejen obchodní spojnicí, ale díky ní proudila celá řada kulturních a civilizačních impulsů mezi oblastmi, jež si byly vzdálené jak geograficky, tak i jazykově. Publikace v části Stati představuje v článcích předních kunsthistoriků vývoj jednotlivých uměleckých okruhů či přibližuje největší skvosty severoitalského gotického umění, druhou částí je vlastní katalog. Jsou zde představeny jedny z nejvýznačnějších děl gotického uměleckého řemesla, zvláště relikviáře a jiné sakrální předměty. Bezesporu nejvzácnějším předmětem jsou zlaté desky uchovávající evangelium svatého Marka. Unikátní jsou i soubory středověkých rukopisů a textilií, pozornost zaslouží vzácné fresky. České a moravské sbírky jsou zastoupeny tištěnými knihami benátského původu z 15. století, souborem benátského skla z Brna a Pražského hradu a dvěma mimořádně hodnotnými relikviáři z Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze.
WWW:rmm.cz
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016