Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:NPÚ ÚOP
Název knihy:Tradiční vápenné technologie
Podtitul:Sborník přednášek z workshopu
Ostatní spoluautoři:Kozelská bencúrová Helga, Rovnaníková Pavla, Michoinová Dagmar, Peřka Lukáš, Koudelová Jana, Šimčík Antonín, Halátek Dalibor
Distributor:Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě
ISBN:978-80-85034-50-9
Rok vydání:2009
Měsíc vydání:12
Vazba:V1
Počet stran:56
Doporučená
prodejní cena:
65,- Kč
Anotace:Vápno ke stavebním památkám neodmyslitelně patří. V současné době se však z praxe pozvolna vytrácí a je nahrazováno novými stavebními materiály a hmotami, pro kulturní památky často nevhodnými. Pro své vlastnosti je však v péči o kulturní dědictví nenahraditelné, a to bylo důvodem pro uspořádání odborného workshopu, jenž měl napomoci používání tradičních materiálů a původních technologií v soudobé stavební praxi, především při obnově historických staveb.
Součástí workshopu bylo pět přednášek, nejdůležitější částí však byla praktická ukázka získání vápna výpalem vápence z blízkého lomu ve Štramberku, včetně stavby pece vytápěné dřevem. Cílem bylo zvýšit povědomí o historických způsobech přípravy a zpracování vápna tak, aby jej bylo možno využít v oblasti řemesla, při restaurování historických omítek, nástěnných maleb a sgrafit. Sborník přináší nejen odborné příspěvky, ale především podrobnou fotodokumentaci z praktické části workshopu.
WWW:http://www.npu.cz/npu/uop/381/cinn/publ/prodejne
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016