Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:B & P Publishing, z.ú.
Název knihy:Zdařilá demokracie
Autor:Edgar Wolfrum
Podtitul:Dějiny Spolkové republiky Německo od jejích počátků až po dnešek
ISBN:978-80-87029-43-5
EAN:9788087029435
Rok vydání:2008
Vazba:vázaná
Počet stran:584
Doporučená
prodejní cena:
595,- Kč
Anotace:

Kniha Zdařilá demokracie je zajímavým a místy fascinujícím čtením pro ty, kdo mají zkušenost jak s životem v totalitě, tak s návratem demokratických poměrů. Po všech katastrofách, jimiž se německé dějiny vyznačovaly, je Spolková republika šťastným příběhem. V letech studené války se stala kotvou stability, od šedesátých let odstartovala novou dynamiku směřující k otevřené společnosti, zaručila lidem blahobyt a počínaje sedmdesátými lety zvládla řadu krizí lépe než mnoho jiných západních států.
Jakkoliv je Spolková republika Německo jádrem i osou Wolfrumovy knihy, čtenář vnímá půlstoletí jejích dějin také v celosvětovém a celoevropském kontextu (včetně zajímavých exkurzů na téma budování společné Evropy) a dění politické a ekonomické jde v knize ruku v ruce s událostmi v kultuře i v sociální oblasti. S trochou hořkosti lze konstatovat, že Wolfrumova kniha je popisem úspěšných poválečných dějin Evropy, na nichž jsme se mohli podílet, kdyby železná opona nespadla právě na Šumavě.

První moderní komplexní ztvárnění historie Spolkové republiky Německo
„Edgaru Wolfrumovi se podařila velkolepá věc. Jeho vylíčení dějin Spolkové republiky Německo ohromí vynikající znalostí pramenů a literatury, bystrými analýzami a velmi čtivým, přehledným stylem. Tato kniha vyhovuje vysokým badatelským nárokům a současně je psána srozumitelným jazykem, takže ji lze všem, kdo se zajímají o dějiny, jen důrazně doporučit.“

Edgar Wolfrum (1960) je profesorem soudobých dějin na univerzitě v Heidelbergu. Vystudoval dějiny, politické vědy, germanistiku a španělštinu. Promoval v roce 1990, v letech 1991–1994 byl vedoucím oddělení pro podporu historického bádání v nadaci firmy Volkswagen, habilitoval se v roce 1999. (Z recenze německého vydání knihy)
WWW:www.barrister.cz
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016