Nakladatelství Hejkal / Podzimní knižní veletrh
Podzimní knižní veletrh
 podle žánrů
 podle žánrů
 podle data vydání
 podle vystavovatele
 

Virtuální veletrh - kniha


Vystavovatel:Nakladatelství Tomáše Janečka,  EMITOS
Název knihy:Používání snů v párovém poradenství a terapii
Autor:Nellová Renée
Podtitul:Jungiánský přístup
Překladatel:Jan Růžička
Distributor:Kosmas
ISBN:978.80-87171-08-0
EAN:9788087171080
Rok vydání:2009
Měsíc vydání:5
Vazba:Brožovaná
Počet stran:144
Doporučená
prodejní cena:
244,-Kč
Anotace:Psychoterapeuti mnoha různých směrů využívají sny při individuální terapii, ale v rámci párového poradenství to činí jen někteří. Manželští a rodinní poradci často v této oblasti nemají valné zkušenosti, neboť výklad snů nebyl součástí jejich výcviku.
Smysl každé terapie a také párového poradenství tkví v tom, že pomáhají lidem vést dialog se sebou samým. Takový dialog představuje způsob, jak nastoupit proces individuace. Jedním z hlavních úkolů individuačního procesu je usmíření protikladů v psýché, především pak rozporu mezi vědomím a nevědomím. Sny vytvářejí most mezi těmito dvěma světy.
Jung chápe sny jako proces, který bez ustání usiluje o nastolení rovnováhy u jednotlivce, a to tak, že ukazuje, čeho je k vyrovnání momentální nerovnováhy zapotřebí. Vědomé myšlení potlačuje povědomí o vnitřních dualitách či vnitřních protichůdných tendencích. Aby bylo dosaženo rovnováhy, upozorňuje nevědomí snícího na požadavky, kterých si obvykle není vědom.
Renée Nellová na různých příkladech z praxe dokládá, jak lze při párovém poradenství používat sny pro stanovení diagnózy a prognózy, jak se ve snech projevuje reakce nevědomí na terapii, jak se v nich zrcadlí přenos a protipřenos a jakým způsobem sny naznačují další vývoj partnerského vztahu po ukončení terapie.O autorce:
Renée Nellová, Ph. D. (1910–1994), jungiánská psychoterapeutka a spisovatelka; v Litchfieldu v Connecticutu založila a řídila léčebnu pro duševně nemocné Country Place.
WWW:http://www.janecekemitos.cz
Žánr:odborná literatura a učebnice (česká i překladová)
Za zveřejněné údaje odpovídají vystavovatelé, s výjimkou rubriky Akce na veletrhu, kde čas a místo konání potvrzuje vedení Podzimního knižního veletrhu.

PhDr. Markéta Hejkalová,  Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod
tel. 569 424 115, e-mail hejkal@hejkal.cz

Stav: Nepřihlášen - přihlásit

od 7.10.2007
Aktualizováno: 01. září 2016